Житнє борошно рецепти

Всі знають, як виглядає житнє борошно - вона відрізняється від пшеничного більш темним відтінком і низьким вмістом клейковини, тому житній хліб і булочки довго зберігають свіжість. Однак недолік клейковини впливає на обсяг випічки - вона не така пишна, більш щільна, волога, з кислуватим присмаком, і щоб усунути цей недолік, рекомендується змішувати житнє борошно з пшеничного. З житнього борошна крім хліба виходять смачні пряники, млинці, коржі, кекси, булочки і ароматна основа для квасу.

Існує три сорти житнього борошна: сіяна (вищий сорт), обдирне (включає в себе певну кількість висівковий оболонки) і шпалерні (цільнозерновий). Шпалерна борошно вважається найкориснішою, оскільки містить максимальну кількість висівок, а за вмістом білків, вітамінів, калію, заліза і магнію вона в 3 рази перевершує пшеничну муку. Випічка з житнього борошна грубого помелу стимулює обмін речовин, знижує рівень холестерину, покращує роботу серця і шлунка. Житнє борошно використовується в раціоні для діабетиків, оскільки жито є повільним вуглеводом і розщеплюється поступово, не даючи рівнем глюкози в крові піднятися вище норми. Користь житнього борошна полягає ще і в тому, що вона виводить з організму солі, токсини і зайву рідину, підвищує імунітет і є джерелом складних вуглеводів, а шкоди від житнього борошна не виявлено, хоча людям з підвищеною кислотністю шлунка і виразкою краще утриматися від цього продукту . Існує важлива відмінність житнього борошна від пшеничного - справа в тому, що жито містить велику кількість білків і амінокислот, тому її використання в харчуванні спортсменів науково обгрунтовано.

Енергетична цінність житнього борошна становить 305 ккал, і така калорійність вважається низькою, тому житні хлібобулочні вироби показані тим, хто сидить на дієті. Чим ще корисна житнє борошно? У ній міститься більше кальцію і фосфору, ніж у пшениці, тому вона зміцнює кістки і відновлює роботу хрящів, а лікування житнім борошном популярно в народній медицині. Замішування тіста з житнього борошна - більш трудомісткий і складний процес, проте досвідчена господиня може легко освоїти цю науку, тим більше що житній хліб здавна був звичним блюдом у всіх сім'ях. «Матінка жито годує всіх суцільно», - говорили на Русі, і мали рацію, оскільки в ті часи пшеничний хліб був не по кишені простим селянам. Зараз люди віддають перевагу житній випічці, а здоровий спосіб життя увійшов в моду, тому деякі сорти житнього хліба коштують дорожче пшеничних булок.

Ежва
© 2017 Контакти