Спагеті рецепти

В Європі вже в XIII столітті знали, що таке спагетті, хоча це блюдо було популярно з IV тис. До н.е., і макаронні вироби знаходили навіть у гробницях фараонів. Спагеті, як практично всі макарони - винахід італійців, а з чого їх роблять, ні для кого не секрет, оскільки в тісто для пасти зазвичай входять тільки борошно і вода. Тонкі, круглі в перетині, схожі на палички або мотузки спагетті відрізняються від макаронів тим, що їх довжина повинна бути мінімум 25 см, а діаметр зазвичай складає 2 мм. Існують більш товсті спагетті - Спагеттоні, і більш тонкі спагеттіні. А ось паста нічим не відрізняється від спагетті, оскільки пастою називають все макаронні вироби, тоді як спагеті є окремим видом цієї продукції.

Для спагетті використовується борошно з твердих сортів пшениці, тому вони досить міцні, не ламаються і відрізняються світло-жовтим кольором. Варять їх у великих каструлях в підсоленій воді, уважно спостерігаючи і помішуючи, щоб вони не злиплися і не підгоріли. Краща ступінь готовності спагетті - «аль денте», коли вони вже практично готові, але не розварені, а зберігають на зубах приємну пружність. Калорійність варених спагетті становить всього 112 ккал, тому італійки відрізняються стрункою фігурою, хоча їдять пасту кожен день.

На перший погляд, спагетті начебто не мають у своєму розпорядженні до кулінарних експериментів: подумаєш, макарони і макарони. Однак в Італії спагеті - основа величезної кількості різноманітних страв. Вони - відмінний гарнір для морепродуктів, грибів і м'яса. Особливо змагаються кухаря, придумуючи підливи до спагетті. Спагеті посипають будь-яким тертим сиром, приправляють соусом песто, карбонара, томатним соусом і подають з жирним м'ясним фаршем. Тільки не їжте спагетті ложкою - це неправильно, до того ж звична нам многозубимі вилка придумана саме для макаронних виробів. Користь і шкода спагетті пов'язані з помірністю вживання їжі.

Ежва
© 2017 Контакти