Пшеничне борошно рецепти

Пшеничне борошно вважається універсальною в кулінарії, і сфера її застосування безмежна. Вона виготовляється з пшеничних зерен і випускається в різних варіаціях - крупчатка, обойная борошно, борошно першого, другого і вищого сорту. Крупчатка є жовто-кремові крупинки без висівок, а обойная борошно (цільнозерновий) змелюється разом з оболонкою. Сорти пшеничного борошна також відрізняються тонкістю помелу, складом, кольором і хлібопекарськими властивостями.

Різні види пшеничного борошна використовуються для приготування хлібобулочних і кондитерських виробів, макаронів, напівфабрикатів, соусів і панірування. Серед характеристик пшеничного борошна вищого сорту слід зазначити відсутність клейковини, тому вона ідеально підходить для здоби. З борошна першого сорту виходить відмінна Нездобні випічка (такий хліб повільніше черствіє), а борошно другого сорту, що містить 8% висівок, змішують з житнього і печуть чорний хліб. Перед використанням борошно необхідно просіяти, щоб збагатити киснем - це дозволить тесту краще піднятися, а випічка вийде більш пишним і ніжною.

Незважаючи на корисні властивості, багатий вітамінно-мінеральний склад і оптимальну харчову цінність пшеничного борошна, що ідеально підходить для збалансованого харчування, борошняні вироби у великих кількостях можуть привести до ожиріння через присутність швидких вуглеводів і високу калорійність. З цієї причини в дієтах для схуднення випічка із білої муки відсутня. У багатьох людей є алергія на пшеничне борошно, тому їм слід бути особливо обережними і ретельно вивчати склад продуктів, оскільки борошно нерідко присутній в консервах і фабричних соусах.

Чим замінити пшеничне борошно в лікувальному і дієтичному харчуванні? Для цієї мети можна використовувати гречану, рисову, кукурудзяну і соєве борошно, а для посилення корисних властивостей в випічку рекомендується додавати кунжутну і лляну борошно. Термін зберігання пшеничного борошна в сухому і прохолодному місці становить один-два роки, після чого вона стає затхлій і гіркою.

Ежва
© 2017 Контакти