Оливкова олія рецепти

Оливкова олія - ​​дуже корисний продукт, одержуваний в результаті пресування оливок. Зовні воно являє собою маслянисту прозору рідину жовтого кольору, без особливого запаху, з легким специфічним присмаком. Оливкова олія облаем високу поживну цінність, містить антиоксиданти, олеїнову кислоту, вітаміни і володіє унікальними властивостями. До складу оливкової олії входять вітаміни групи В, вітамін С, Е, К, а також калій, фосфор, кальцій, магній, натрій і мононенасичені кислоти, які зміцнюють судини і сприяють профілактиці інфаркту. Вчені давно вивчили користь і шкоду оливкового масла, зробивши багато відкриттів.

Цей продукт захищає організм від раку, діабету, артриту, хвороби Альцгеймера і виразки шлунка, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту і має послаблюючу дію. Чим корисна оливкова олія для тих, хто хоче схуднути? У ньому містяться речовини, що прискорюють метаболічні процеси і які беруть участь в розщепленні жирів. Традиційно оливкова олія, незважаючи на високу калорійність, входить в середземноморську дієту, яка визнана дієтологами всього світу як ідеальний варіант здорового харчування, що гарантує продовження молодості і збереження краси.

Фахівці рекомендують звертатися з оливковою олією делікатно і використовувати в готових стравах: заправляти ним салати, збризкувати овочі, рибу і м'ясо. Сучасні кулінари ведуть суперечки, чи можна смажити на оливковій олії, висуваючи аргументи на захист різних теорій. В основному всі сходяться на думці, що жарка на цьому маслі допустима, якщо не нагрівати його понад 190 градусів і зберігати в холодильнику.

Існує кілька тонкощів, як вибрати оливкова олія. При покупці уважно читайте етикетку: сьогодні багато виробників воліють змішувати благородне оливкова олія з дешевшими рослинними продуктами. Для салатів вибирайте масло холодного віджиму - воно найкорисніше і позначено написом Extra Virgin або unfiltered (неочищена олія з м'якоттю оливок). Масло Virgin відноситься до продуктів вторинного віджимання із середнім ступенем очищення, а правильне оливкова олія для смаження - тільки Pure, максимально очищене від домішок.

Ежва
© 2017 Контакти