Кунжутна олія рецепти

Оригінальна рослинне масло - масло кунжуту з обсмажених насіння - має теплий медовий відтінок і приємний присмак горіхів. Існує і масло, яке роблять з сирих кунжутного насіння - воно бурштинове і практично без запаху. Масло кунжуту відноситься до тих рослинних масел, які не можна використовувати для смаження. Зате кунжутне масло дуже добре підсилює смак продуктів: потрібно його трохи, а блюдо виглядає набагато цікавіше. Застосування кунжутного масла в кулінарії почалося задовго до настання нашої ери - жителі древнього Вавилона додавали його в тісто і пекли коржі.

Дуже поважають кунжутне масло на Сході, де їм приправляють смажену свинину, варені кальмарів, салати і рагу з овочів. Особливо популярно масло в індійської, тайської, японської, корейської та китайської кухні - воно відмінно поєднується з медом і соєвим соусом і використовується для маринування м'яса і овочів, приготування плову, страв з риби і морепродуктів, східних солодощів і для заправки овочевих салатів.

В Індії та Кореї до кунжутної олії відносяться так само, як в Італії - до оливкової олії. Причому, не тільки в гастрономічному сенсі. Кунжутне масло, багате вітаміном Е, використовують для масажу, лікування шкіри і волосся, з нього готують ліки аюрведичні лікарі. Корисні властивості кунжутного масла були відомі ще за часів єгипетських фараонів, і основна користь цього продукту полягає в тому, що олія містить речовини, що перешкоджають розвитку злоякісних пухлин, а протипоказаннями до його вживання вважаються підвищене згортання крові і схильність до тромбоутворення, всім іншим масло не принесе шкоди, навіть якщо їм зловживати.

Чим корисно кунжутне масло людям, схильним до набору ваги? Кунжут нормалізує обмін речовин, очищає кишечник, стимулює розщеплення жирів і значно уповільнює їх утворення. Склад кунжутного масла також корисний для тих, хто сидить на дієті, оскільки Омега-6 і Омега-9 жирні кислоти, насичені жирні кислоти, вітамін Е, С і К, кальцій, фосфор і цинк дозволяють збалансувати раціон за вмістом корисних речовин. В Індії кунжутне масло наливають в лампади, запалювані на вівтарях божеств. Кунжутне масло щодо дороге і у нас досить рідкісне, так як поки не придумали швидкого і дешевого способу його отримання.

Ежва
© 2017 Контакти