Кукурудзяна мука рецепти

Користь кукурудзяної муки була відома вже племенам майя та ацтеків, а оскільки її склад багатий білками, цінними вуглеводами, харчовими волокнами, вітамінами, мінералами та мікроелементами, лікарі використовували кукурудзу в лікуванні різних захворювань. Кукурудзяне борошно корисна для діабетиків, оскільки нормалізує рівень цукру в крові, допомагає від високого тиску, показана при розладах шлунка, запаленні жовчного міхура і уповільненому обміні речовин. Лікувальні властивості кукурудзяної муки і її здатність уповільнювати процеси старіння в організмі відомі і жителям Абхазії, які вважають кукурудзу своїм національним блюдом, тому довго живуть і практично не хворіють.

У кукурудзяній муці міститься 330 калорій, вона відмінно насичує і рекомендується для тих, хто стежить за своєю фігурою. Чим ще корисна кукурудзяна мука? Вона рятує від недокрів'я, є відмінним жовчогінним і сечогінним засобом, покращує кровообіг і сприяє нормалізації серцевої діяльності. Крім користі в деяких випадках кукурудзяна мука може завдати шкоди здоров'ю - наприклад, пацієнти з порушеною згортанням крові повинні бути обережні у вживанні цього продукту, оскільки борошно сприяє згущення крові.

Кукурудзяне борошно отримують з мелених зерен кукурудзи, при цьому вона буває грубого і дрібного помелу - з першого сорту борошна виходить зерниста, щільна і розсипчаста випічка, а з другого сорту можна пекти легкий, повітряний і дуже м'який хліб. Чим дрібніше змолота кукурудза, тим краще піднімається тісто. Кукурудзяне борошно часто змішують з пшеничного і житнього борошном для додання випічці легкості і поліпшення її смакових властивостей. Багато господинь задають питання, чим можна замінити кукурудзяну муку, якщо немає можливості її купити.

У цих випадках рекомендується зробити борошно самостійно - для цього слід якомога дрібніше змолоти кукурудзяну крупу в кавомолці. Якщо ви хочете дізнатися, що роблять з кукурудзяної муки, загляньте в збірники національних кухонь різних країн, і ви будете здивовані різноманітністю її застосування - по крайней мере, стане зрозуміло, що можна приготувати з цього продукту. Використання кукурудзяної муки має багатовікову історію, а зараз з неї варять кашу, роблять коржики, мамалигу, поленту, чіпси, мексиканські тортільяс, африканську затверділу кашу УГАЛІ, українська страва на вершках бануш, узбецьку кукурудзяно-м'ясну кашу буламік і інші кукурудзяні делікатеси. Оригінальними рецептами страв з кукурудзяної муки з вами поділиться Юлія Висоцька, тому заглядайте на сайт за новими кулінарними ідеями!

Ежва
© 2017 Контакти