Кетчуп томатний рецепти

Соус, приготовлений з томатів, оцту і спецій, називається кетчупом, а його батьківщиною вважається древній Китай. У XVII столітті кетчуп, до складу якого входили рибний розсіл, гриби і волоські горіхи, прижився в Європі, але був видозмінений - з XIX століття його стали готувати на основі томатів. Сучасні виробники додають в соус чорний і червоний перець, гвоздику, паприку, гірчицю, корицю, сіль, цукор і цибулю.

Сучасна харчова промисловість випускає різноманітний асортимент кетчупів - з грибами, оливками, яблуками, часником, болгарським перцем і запашними травами. Найкраще купувати кетчупи екстра-класу з вмістом помідорів не менше 12% - як правило, вони містять натуральні компоненти (спеції і трави), а не їх дешеві хімічні замінники, присутні в соусах нижчих категорій.

Кетчуп, який буває солодким, кислим або гірким, використовується для приготування пасти, піци, овочевих рагу, м'яса і риби. Також він підсилює смак звичайних страв - пельменів, вареників, картоплі, шашликів і салатів. Натуральний кетчуп, приготований за всіма правилами, містить пігмент лікопен (саме він надає овочам червоний колір), який має протипухлинну ефектом і знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Ежва
© 2017 Контакти