Фундук рецепти

Лісовий горіх, він же ломбардський горіх, він же фундук - один з найсмачніших горіхів на світлі. Культурний лісовий горіх сьогодні вирощують повсюдно, але він нам добре відомий і в своїй «некультурно» іпостасі як ліщина. Цікаво, що ця рослина належить до сімейства березових.

У хімічний склад горіхів фундук входять рослинні жири (60%), протеїни (20%), мікроелементи, вітаміни, амінокислоти і клітковина. Найбільше в лісовому горісі вітамінів групи В, від яких залежать нормальне травлення, робота нервової системи, системи кровотворення і клітинний метаболізм. Вітамін Е, якого в лісовому горісі теж чимало, уповільнює процеси старіння. До цінних властивостей фундука відносяться зміцнення імунітету, виведення шлаків і токсинів, поліпшення роботи головного мозку. Калорійність лісового горіха досить висока - цілих 706 ккал на 100 г горіхів.

Кондитери використовують лісовий горіх при виготовленні горіховою халви, цукерок, шоколаду, тортів, морозива, печива, пирогів і іншої випічки. Фундук додають в салати, закуски, соуси, готують з них м'ясо, рибу, овочі і рис. У дієтичному харчуванні лісовий горіх показаний при виснаженні, хворобах судин і анеміях різного генезу. Але будьте обачні: в умовах антисанітарії і підвищеної вологості горіх швидко пліснявіє, і в ньому утворюються афлатоксини, надзвичайно отруйні для печінки. Так що фундук може принести не тільки користь, але і досить відчутної шкоди здоров'ю, тому купувати його краще в шкаралупі - в такому вигляді він прекрасно зберігається протягом року.

Ежва
© 2017 Контакти