Бальзамічний оцет рецепти

Бальзамик винайшли понад тисячу років тому в Італії, в Модені. З тих пір саме бальзамик з цих місць вважається класичним. Неможливо точно сказати, що ж таке бальзамик: сироп, соус або оцет. Але всі згодні в тому, що це продукт унікальний і за способом приготування, і за своїми смаковими якостями.

Бальзамик виглядає як дуже густа, темна рідина, ніж витримка більше, тим бальзамик гущі. Бальзамик солодко пахне фруктами і смак у нього теж кисло-солодкий, відтінений нотами деревини тих бочок, в яких бальзамик витримувався. До речі, бочки для бальзамика роблять з ясена, акації, вишні, каштана, ялівцю, шовковиці та дуба і експортують з Модени в усі куточки світу.

Готують бальзамик з винограду білих сортів, уварівая виноградне сусло до отримання густого темного сиропу, а потім додають до нього винний оцет, розливають в бочки і витримують в них мінімум три роки, а краще - років 12. Для отримання трьох літрів бальзамика знадобиться 100 кг винограду . Тому приготування бальзамічного оцту в домашніх умовах практично неможливо. Після 25 років витримки бальзамик стає подібний до желе, але такий бальзамик настільки цінний, що купити його просто так в магазині неможливо: їм торгують на аукціонах.

Бальзамічний оцет знаходить широке застосування в кулінарії. Його в гомеопатичних дозах, по краплі додають в соуси, салатні заправки, збризкують їм овочі, фрукти, десерти, сири, морепродукти або смажене м'ясо. Існує безліч рецептів з бальзамічним оцтом, але його ніколи не піддають ніякої тепловій обробці. Дієтологи нерідко обговорюють користь і шкоду від бальзамічного оцту, так як цей цінний продукт має велику кислотністю.

Ежва
© 2017 Контакти