Арахісове масло рецепти

Арахісове масло до горіхів відношення не має, так як арахіс насправді - зовсім не горіх, а рослина з сімейства бобових, яке всією душею полюбили в Північній Америці. Саме там, в кінці 19 століття, отримали арахісове масло і знайшли йому широке застосування. Арахісове масло затребуване в косметології, фармацевтичної промисловості, миловарінні, але найбільше його використовують в кулінарії. Користь арахісового масла в тому, що в ньому міститься багато поліненасичених жирів і вітамінів, воно добре засвоюється і допомагає організму відновитися після фізичних навантажень.

Серед корисних властивостей арахісового масла варто відзначити здатність знижувати в крові холестерин, виробляти природний колаген, підтримувати тонус м'язів і зміцнювати сон. Харчова цінність арахісового масла за вмістом білків, жирів і вуглеводів виглядає приблизно так: 23 г білків, 48 г жирів і 17 г вуглеводів, тобто цілком збалансований склад.

Арахісове масло, яке називають peanut butter, виглядає як коричнева маса (паста) з апетитним горіховим ароматом і чудовим смаком арахісу. Роблять цю пасту з смажених горіхів, і нерідко додають в неї цукор. За консистенцією таке масло може бути гомогенним або містити дрібні частинки горіхів, через що воно хрумтить на зубах. Арахісове масло нарівні з м'ясом і яйцями є відмінним джерелом енергії і білка. З ним роблять бутерброди, його додають в домашню випічку, в каші і соуси, в шоколадні батончики і їдять ложками як десерт. Американці поєднують арахісове масло з будь-якими продуктами: з беконом, селерою, майонезом, хріном, медом і соліннями. Калорійність арахісового масла-пасти становить 598 ккал, тому навіть на дієті можна зрідка дозволити собі пару ложок горіхового делікатесу для зміцнення сил.

Арахісове масло, зване peanut oil, схоже на звичайне рослинне масло жовтого кольору, що отримується методом холодного пресування земляних горіхів. У цьому випадку використання арахісового масла не відрізняється від інших рослинних олій: їм заправляють салати, смажать на олії м'ясо, рибу, овочі, пиріжки та оладки.

Ежва
© 2017 Контакти