Шоколадний кекс на білках

Шоколадний кекс на білках рецепт с фото
Як і в будь-який бісквіт, в бісквіт на білках можна додавати какао, замінюючи їм частину борошна. Без жовтків бісквіт виходить дуже пружний і легкий, ну і звичайно, в ньому немає ні краплі жиру. На противагу "їжі ангелів" шоколадний бісквіт іноді високохудожньо називають "їжа диявола", хоча це, мені здається, вже занадто. Насправді, як пишуть в коментарях, диявольський кекс це зовсім інше. Трохи подробиць. Для цього бісквіта дуже важливо добре збити білки, але не дуже - після додавання цукру треба повзбівать максимум пару хвилин.

Хоча треба зауважити, що спеціально частину цукру в тісто додають у вигляді цукрової пудри вже після збивання, якраз для того, щоб білки не перевзбіть. Легке тісто випікається 25-30 хвилин, а то й менше. Проба стандартна - проткніть зубочисткою, на ній не повинно бути прилип вологого тесту. Форму ні в якому разі не треба змащувати. Це дуже важливо, тому що в процесі випічки тісто прилипне до стінок, а потім бісквіт охолоджують догори ногами, щоб він не осів при охолодженні.

Для цього прямокутну форму ставлять на перевернуту миску, а круглу - на дві миски. Краще піч бісквіт в прямокутній формі, а якщо в круглій - то невеликого діаметру, щоб він не опал при випічці під власною вагою.
55
(1 голосів)
Інгредієнти
тісто:
5 великих білків
75г цукрової пудри
50г цукру
1 пакет ванільного цукру або 1 коф.л. ванильнойесенції
50г борошна
10г какао
1 ч.л. лимонного соку
100г желе для обмазки
80 г шоколаду
60г вершкового масла

150г чорниці або лохини
заварний крем або англійська крем вершки для подачі
Як приготувати Шоколадний кекс на білках рецепт
Взбейте белки в плотную массу, в которой насадки оставляют четкий след. Добавьте сахар (и ванильный сахар) и взбивайте 1-2 минуты, ока масса не станет блестящей и плотной. Добавьте лимонный сок и повзбивайте еще немного. Влейте ванильную эссенцию и размешайте. Всыпьте муку, просеянную с какао и сахарной пудрой.
Перемешайте ложкой, стараясь не осаживать белки. Тесто такое. Переложите в ничем не смазанную форму. Постучите формой об стол, чтобы вышли крупные пузырьки воздуха. Выпекайте при 180С 25-30 минут. Форму с готовым бисквитом сразу поставьте вверх ногами на миску подходящего размера (на нее должны опираться только края формы).
После полного остывания проведите ножом вдоль стенок формы и хорошо стукните формой пару раз об стол, чтобы вынуть бисквит. Обмажьте бисквит горячим желе (у меня яблочное с пряностями, очень-очень подходит!). Дайте желе застыть в холодильнике. Растопите шоколад с маслом, размешайте до гладкости и полейте пирог. На слой желе шоколад ляжет ровнее. Поставьте в холодильник. Украсьте ягодами, добавьте крем или сливки и подавайте.
Коментарі (0)
оновити, якщо не видно коду
» » Шоколадний кекс на білках
Ежва
© 2017 Контакти