Кулінарна студія Юлії Висоцької: 6 перевірених стратегій успіху

Кулінарна студія Юлії Висоцької: 6 перевірених стратегій успіху
На ринку кулінарних шкіл з'явився новий формат - не просто майстер-клас, а клуб, де можна смачно поїсти, навчитися готувати, розважитися, послухати цікаву лекцію про вино або харчування і зробити покупки для дому, від кухні до гаджета. Флагманом напрямку стала мережа кулінарних студій Юлії Висоцької. Як проекту вдалося стати найбільшим гравцем на ринку?

Перша кулінарна студія Юлії Висоцької з'явилася в Москві п'ять років тому. На момент її відкриття програма «Їмо вдома!» Виходила вісім років, а сумарний тираж кулінарних книг Висоцької перевалив за 1 млн примірників.

Сьогодні студій уже чотири, причому у кожної філії своя спеціалізація: вул. Правди - корпоративи, ТЦ «Модний сезон» - денні класи і невеликі приватні дні народження, «Мега Хімки» - дитячий центр, ТЦ «Авіапарк» - сімейні класи і заходи для великих компаній.

Щомісяця в розкладі студій можна знайти більше 200 майстер-класів на будь-який смак, Середньомісячна відвідуваність студій - 5 тис. Чоловік (не рахуючи приватних заходів і корпоративів). Передбачені різні формати кулінарних класів вартістю від 1,5 тис. Рублів до 5 тис. Вартість майстер-класів безпосередньо залежить від кількості страв, які гість готуватиме. Наприклад, на майстер-класі за 1,5-2 тис.руб. гість готує одне повноцінне блюдо в розмірі двох порцій, а в меню майстер-класу вартістю від 5 тис. руб. входять три повноцінних страви.

У планах на 2017 рік - відкриття нових філій, частково по франшизі, частково самостійно. Кулінарні студії Юлії Висоцької з'являться в Новосибірську, Єкатеринбурзі, Краснодарі, Нижньому Новгороді, Ростові-на-Дону, а також у Казахстані.

Ось шість стратегій, які допомогли команді «Кулінарних студій» витіснити дрібних конкурентів, встояти під час кризи і добитися стабільного прибутку.

1. Відкиньте старий формат

Вивчаючи ринок, в компанії помітили, що більшість конкурентів працює в форматі «демонстраційний клас»: кухар готує і пояснює свої дії, учасники слухають, записують, зрідка один або кілька можуть допомогти шефу з чорновою роботою. Команді «Кулінарних студій» був куди ближче стиль школи Джеймі Олівера - кожен учень готує на повністю обладнаному робочому місці паралельно з кухарем, слідуючи його інструкціями. В кінці заняття у гостей є можливість з'їсти приготовлені страви за красиво сервірованим столом або упакувати і забрати додому, щоб порадувати близьких.

Цей формат став абсолютно новим і несподіваним в Росії; в поєднанні з системним підходом - щодня в кулінарних студіях Юлії Висоцької проводиться до десяти майстер-класів - він допоміг компанії витіснити дрібних конкурентів.

«Продовжуючи філософію Юлії Висоцької - «готувати може кожен» - ми спочатку вирішили, що у всіх учасників буде своє робоче місце, - каже Ольга Савельєва, директор «Кулінарних студій» Юлії Висоцької. - Ми хотіли, щоб люди реально змогли повторити рецепт будинку. З тієї ж причини наші студії обладнані технікою і гаджетами, які легко купити в будь-якому магазині побутової техніки, а не професійним ресторанним обладнанням».

2. З'єднайте розвагу і навчання

Уже кілька років на різних напрямках, від ресторанів до кінематографа, бізнес робить ставку на ігрову форму подачі інформації. Продовжуючи цю тенденцію до розваг, компанія вирішила зробити кулінарію доступною і привабливою для всіх, перетворити її в альтернативу походу в кіно або ресторан.

«У нас готують весело, легко, ми робимо все, щоб нашим учасникам було комфортно, - каже Ольга Савельєва. - Одночасно відбувається навчання корисним навичкам і лайфхакам. Скажімо, на конкретних рецептах гості дізнаються, що техніки для приготування різотто підходять також для супів і соусів, як по-новому застосувати техніку гасіння, карамелізації і т.д.». На майстер-класі кухаря завжди розповідають про те, як зберігати ті чи інші продукти і готові страви, як використовувати не задіяні в рецепті швидкопсувні продукти, чим можна замінити той чи інший інгредієнт.

3. Будьте готові до витрат

Однак у такій моделі є і мінуси. Перш за все це істотні витрати на продукти, адже готує кожен учасник майстер-класу. Необхідні штат професіоналів і великі вкладення в інженерію, техніку. «Є особливі вимоги до приміщення, потрібна виробнича вентиляція, запас електричної потужності, - перераховує Ольга Савельєва. - З іншого боку, наш проект досить помітний і сам генерує трафік, залучаючи нову якісну аудиторію. Торгові центри це помічають і йдуть нам назустріч в питаннях орендної плати».

4. Шукайте нову цільову аудиторію

Через кризу трохи просів ринок корпоративів, зате на ринку дитячих і сімейних свят зберігається стабільність і навіть зафіксований невеликий приріст. У зв'язку з цим компанія зробила дитячий та сімейний напрямок пріоритетним у розвитку: експериментує з новими форматами, розширює вікову лінійку як для малюків, так для підлітків. В даний момент, велика частина класів орієнтована на дітей у віці від шести до 12 років. Юлія Висоцька часто говорить про важливість залучення дитини в процес приготування їжі, це допомагає не тільки зміцнити відносини, а й формує сімейні традиції.

5. Будьте гнучкими

У мережі кулінарних студій Юлії Висоцької є кафе, магазин, а також свій театр - на Новий рік, наприклад, організовуються кулінарні ялинки для дітей. Дуже популярна серія майстер-класів, які поєднують кулінарію з хобі - живописом, танцями, фотографією. Не так давно з'явився лекторій - експерти розповідають про правильне і спортивне харчування, гастрономічні подорожі, вина, походження тих чи інших продуктів.

6. Розвивайте бренд, а не просто бізнес

Кулінарна студія виступила інкубатором для декількох нових проектів компанії. Всі вони стали логічним продовженням філософії бренду.

Так, під брендами «Їмо вдома» та «Юлія Висоцька» на сьогоднішній день випускається близько 600 найменувань товарів - від паперу для випічки і тесту до побутової техніки. У багатьох категоріях товарів компанія вибилася в лідери ринку. Проект мережі магазинів «Їмо вдома» об'єднав в собі всі ці товари і дав можливість покупцям побачити все в одному місці. Зараз мережа розширюється по франшизі, на даний момент відкрито вже 10 магазинів.

У 2016 році був запущений ще один амбітний проект - магазини кухонь «Майстерні кухонних меблів «Їмо вдома», дизайном яких займалася Юлія Висоцька. За рік було відкрито 80 магазинів, в 2017 році планується відкрити ще 100.

Нещодавно стартував наймолодший проект компанії - Бакалійні лавки «Їмо вдома» - магазини біля будинку, де можна знайти цікаві продукти з сорока двох російських регіонів. Перші точки показують дуже хорошу динаміку і з перших місяців вийшли в операційний прибуток. Ще до початку проекту компанія отримала більше двох десятків заявок на франшизу.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Кулінарна студія Юлії Висоцької: 6 перевірених стратегій успіху
Ежва
© 2017 Контакти