5 радянських методів боротьби із застудою

5 радянських методів боротьби із застудою
За часів дефіциту і відсутності ліків існували десятки способов перемогти простуду: попаритися ноги, подихати гарячою паром над каструлею з картоплею, поставити гірчичники, але сьогодні лікарі радять не зловживати народними способами. Але чим вони погані?

Консультант: Анастасія Гольцман, лікар-педіатр, Європейський медичний центр
Коли діти починають хворіти часто й подовгу, що взимку відбувається часто-густо, батьки готові піти на багато що. Спочатку в хід йдуть ліки, рекомендації лікарів дотримуються строго. Але коли стає ясно, що таблетки допомагають погано, або не дають ніякого ефекту, на пам'ять приходять "перевірені" бабусині рецепти. Але лікарі до багатьох старих методів лікування застуди відносяться дуже насторожено. Ми попросили фахівця прокоментувати 5 найпопулярніших радянських методів, і ось що дізналися!

1. ЧИ КОРИСНО ТЕПЛЕ МОЛОКО?

Коли дитина захворює, доктор завжди рекомендує рясне пиття. Поїти хворого треба нехай потроху, зате як можна частіше. Напій повинен відповідати віку малюка, тому в якості пиття рекомендуються очищена вода, чай, розведений водою сік. Незбиране молоко можна пити тільки дітям старше 1 року, а ще краще - ближче до 3 років. Причому тільки 1-2 невеликі чашечки в день. Так що часто і рясно поїти дитину молоком не можна. Треба ще враховувати і алергію на білок коров'ячого молока. Якщо вона виявилася, незбиране молоко малюкові протипоказано, інакше може виникнути біль у животі, що супроводжується нудотою і блювотою. Крім того, на тлі гастроентериту або ГРВІ, що супроводжується діареєю, доктор завжди призначає безмолочну дієту.

Якщо у малюка є прояви стеноза гортані і дихання ускладнене, допоможе приплив свіжого повітря. В будь-якому разі, при кашлі і нежиті провітрюваному приміщенні необхідно як можна частіше.

2. ЧИ ВАРТО ПРИГАДАТИ БАЛЬЗАМ «ЗІРОЧКА»?

Один з компонентів цього засобу - листя евкаліпта. Евкаліпт добре допомагає розширити сильно закладені носові ходи. Але дітям до року евкаліпт не призначається, так як він для них алерген і може викликати задишку. Не рекомендується користуватися бальзамом «Зірочка» і алергікам, а також тим, хто спостерігається у алергологів з приводу бронхіальної астми, алергічного нежитю і частих обструктивних бронхітів. Не можна наносити бальзам «Зірочка» безпосередньо на слизову носа. Може виникнути алергічна реакція, що тільки посилить нежить. Невелику кількість бальзаму слід наносити на крила носа або на воріт кофтинки, прямо на тканину.

3. МОЖНА РОБИТИ ПАРОВІ ІНГАЛЯЦІЇ?

Маються на увазі парові інгаляції над каструлею з окропом або гарячим лікувальним відваром. Про цей спосіб лікування кашлю краще взагалі забути. По-перше, дихаючи над парою, дитина ризикує отримати опік верхніх дихальних шляхів, адже слизова у дітей дуже ніжна. По-друге, можлива алергічна реакція і подразнення слизової оболонки, що кашель тільки посилить. По-третє, якщо у малюка підвищена температура, гаряча пара аж ніяк не сприятиме її зниженню. Навпаки, у відповідь на парову інгаляцію температура, швидше за все, підніметься ще вище.

Небулайзер: користь або шкода? Сучасний і безпечний варіант інгаляцій забезпечує спеціальний апарат - небулайзер. В аптеках можна знайти дуже зручні портативні моделі, які займають мало місця. Однак ліки, які можна використовувати при інгаляціях через небулайзер, повинен підбирати тільки лікар. І тільки фахівець може розібратися, чи можна взагалі використовувати небулайзер. Адже при такому діагнозі, як епіглотит, наприклад, будь-яка інгаляція строго протипоказана, тому що може привести до летального результату. А симптоми у цього захворювання схожі з початком багатьох респіраторно-вірусних інфекцій, в тому числі це кашель і утскладнене дихання.

4. УЛЮБЛЕНІ ГІРЧИЧНИКИ ДОЗВОЛЕНІ?

Приблизно до 90-х років минулого століття їх дуже активно використовували, і навіть лікарі рекомендували при застуді ставити гірчичники. Тепер підхід змінився. ГРВІ або гостра бактерійна інфекція характеризуються в тому числі і активним запальним процесом. І додатковий розігрів тіла цей процес тільки посилить, що може привести до численних ускладнень. Крім того, гірчичники можуть викликати алергічну реакцію.

5. НАСКІЛЬКИ НЕШКІДЛИВИЙ ПОПЛЕСКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ?

Лікарі називають його офіційно «вібраційний, або дренажний масаж грудної клітини». Його призначають, якщо дитина перенесла гострий бронхіт або гостру пневмонію. Прийоми масажу мамі повинен показати педіатр або фізіотерапевт. Масаж доповнює інші фізіотерапевтичні процедури і призначається вже на стадії одужання.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » 5 радянських методів боротьби із застудою
Ежва
© 2017 Контакти