Як не допустити пожежі через електрообладнання

Як не допустити пожежі через електрообладнання
«Мирні електромонстри» можуть спалити будинок: як не допустити пожежі через обігрівачі. На зміну нетривалій відлизі в Україні незабаром прийдуть морози. Для того, щоб обігріти будинок, гуляйпільці і пологівці нерідко включають додаткові обігрівачі. У зв'язку з цим представники «Запоріжжяобленерго» звертаються до всіх споживачів електроенергії з проханням дотримуватися елементарних заходів безпеки, щоб попередити виникнення нещасних випадків.

«За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, щорічно тільки по Запорізькій області внаслідок порушень норм експлуатації побутових електроприладів відбуваються сотні пожеж, велика частина яких припадає на осінньо-зимовий період», - йдеться в повідомленні.

Щоб не допустити трагедії і обігріватися безпечно, потрібно дотримуватися простих правил:

• Використовувати виключно справне електрообладнання та не перевантажувати електромережу.

• Не використовуйте саморобні електроприлади. Не маючи достатніх знань складно врахувати всі нюанси, які забезпечать безпеку при експлуатації таких пристроїв. Результати «самопального конструювання» можуть бути різними: від вибитих автоматів на лічильнику до фатальних наслідків.

• При покупці електрообігрівача заводського виробництва, слід віддати перевагу приладам закритого типу, де нагрівальний елемент поміщений в спеціальну захисну оболонку.

• Поблизу нагрівальних елементів не повинно бути ніяких легкозаймистих предметів: текстилю, дерева, хімічних речовин.

• Ні в якому разі не потрібно перевантажувати електромережу, включаючи в неї одночасно з електрообігрівачем інші енергоємні електроприлади. Це, як мінімум, може привести до несправності електроприладів. Але найчастіше такі дії закінчуються пожежею.

Як не перевантажити мережу і контролювати напругу в ній? Адже неможливо вручну підрахувати максимально допустиму кількість електроприладів, одночасно включених в мережу. Для цих цілей відмінно підійде диференційний автомат, який не тільки захищає проводку і від коротких замикань, і від перевантажень, а також реагує на виникнення диференціального струму - струму витоку. Такі коштують від 600 грн. Невисока ціна за власну безпеку. Встановлювати диференційний автомат повинен тільки фахівець, самим такою установкою займатися не рекомендовано.
 
Вищевказані правила прості і зрозумілі, а їх дотримання допоможе запобігти нещасним випадкам і допоможуть зробити ваш будинок комфортним і безпечним.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Як не допустити пожежі через електрообладнання
Ежва
© 2017 Контакти