6 ефективних способів підняти імунітет

6 ефективних способів підняти імунітет
Різко вгору: 6 ефективних способів підняти імунітет. Слабкий імунітет - проблема настільки масштабна, що ігнорувати її неможливо. Особливо, коли ви хворієте кожен місяць зими.

Холодна пора року для багатьох з нас стає серйозним випробуванням: застуди здаються безперервними, а нездужання і слабкість перетворюються в головних і не дуже приємних супутників. Ті щасливчики, які примудряються жодного разу не захворіти в моторошні холоду, здаються нам небожителями з чарівним імунітетом. Розповідаємо, що потрібно робити, щоб роздобути собі такий самий.

Баланс і рівновага - основа природи і нашого організму. Імунітет не виняток. Якщо він катастрофічно ослаблений, то перестає бути здатним до протистояння вірусам та інфекціям. І навпаки - занадто сильний імунітет рано чи пізно починає вести запеклу боротьбу проти організму, сприймаючи його тканини за сторонні. В цьому випадку є велика ймовірність розвитку імунних захворювань.

Нейрофізіолог Баррі Битман стверджує, що в своїх дослідженнях прийшов до відкриття, яке дозволить поглянути на механізм функціонування імунітету по-новому. Виявляється, спілкування з близькими, їх увагу та підтримка впливають на стан нашої імунної системи прямим чином! В ході експерименту, проведеного Бітманом, виявилося, що чомусь з віком нам важче заводити друзів? Люди, які часто приділяють час на зустрічі з друзями, рідними чи колегами, мають набагато менше шансів захворіти в порівнянні з тими, хто цього не робить. Вчений стверджує, що під час спілкування з близькими людьми активізується активність Т-клітин, які здатні не тільки виявляти і знищувати віруси, але і бути головною профілактикою ракових захворювань.

6 ефективних способів підняти імунітет

У New York Times нещодавно була опублікована стаття, в якій наводилися незаперечні докази того, що рухова активність і енергійність здатні підвищувати імунітет. Щоденні рівномірні фізичних навантаження якісно збільшують активність лейкоцитів та дієво мобілізують сили організму для протистояння хворобам. Разом з тим тривалі і виснажливі заняття лише підірвуть імунітет: вчені стверджують, що під час дуже інтенсивних тренувань в клітинах запускаються руйнівні процеси, неймовірно швидко ослабляють організм.

Наступна небанальна рекомендація і те, про що останні два роки говорять медики по всьому світу, - спати в повній темряві. Тільки з урахуванням цього фактора організм починає виробляти мелатонін - гормон, який відповідає за регуляцію ендокринної системи та уповільнення процесів старіння. Його нестача загрожує зруйнованим імунітетом: зашторюйте щільно вікна і не засинайте перед увімкненим телевізором!

Експрес-дієти і монодієти, голодування не тільки не призводять до довгострокового якісного результату, але і неймовірно знижують активність імунних Т-клітин. Крім того, вкрай важливим правилом у справі підняття імунітету є дотримання водного балансу: зневоднення швидше за інші фактори виснажує імунну систему.

Ще один цікавий експеримент провів професор Лі Берк, який вирішив під час лекцій своїм студентам демонструвати комедійні фільми. Спостерігаючи за їх зовнішніми і внутрішніми реакціями, він виявив, що сміх і позитивні емоції роблять благотворний вплив на стан імунітету - на молекулярному рівні!Крім того, не слід забувати про один з найважливіших способів підвищити імунітет, не вдаючись до іммунностімуляторів, - їжі. Отже, про які вітаміни і мінерали не можна забувати, якщо ви мрієте про міцний, сильний імунітет?

Вітамін А - один з найпотужніших антиоксидантів з усіх, він необхідний для молодості шкіри, гарного зору і міцної нервової системи. Але головне - він підвищує бар'єрну функцію слизових оболонок і, відповідно, ефективно перешкоджає зараженню інфекціями, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Головні джерела вітаміну А - риб'ячий жир, печінка тріски, вершкове масло, яєчні жовтки, вершки і цільне молоко.Вітаміни B2 і B5 беруть участь в синтезі антитіл, що знищують віруси і ракові клітини, а також сприяють виробництву допоміжних клітин, що очищають кров після запальних реакцій. Вітамін В9 забезпечує роботу кісткового мозку, який в медичному середовищі негласно вважається своєрідною фабрикою абсолютно всіх клітин імунної системи. У достатній кількості вітаміни групи В містяться в спаржі, брокколі, пивних дріжджах, хлібі з висівками, зелених листових овочах, печінці, горіхах і рибі.

Аскорбінова кислота - топ в світі антиоксидантів з доведеним протизапальною дією. Вітамін С прискорює відновні процеси в організмі і неймовірно збільшує стійкість організму до інфекцій. Він - один з вітамінів, які організм не здатний запасати, тому продукти з його змістом необхідні нам кожен день. Вітамін С є в цитрусових, садових ягодах, червоному перці, шипшині, брокколі, щавлі, ягодах годжі, ківі, чорній смородині, полуниці, вишні, гуаяві, кропі, петрушці, шпинаті, капусті, ріпі, крес-салаті.

Цинк - найважливіший мінерал для боротьби з інфекціями. Він вкрай необхідний для вироблення антитіл і білих кров'яних тілець, які є головними захисниками організму. Цинк є в білому і червоному м'ясі, рибі, яйцях, морепродуктах і раках.

Крім міцних кісток, засвоєння кальцію і гарного настрою, вітамін D здатний запобігати розвиток раку грудей, простати і кишечника, а також діабету. Крім того, цей вітамін відповідає за нормальне функціонування білих кров'яних тілець. Де шукати? У риб'ячому жирі, оселедці, лососеві, ікрі, форелі, сардині, тунці, яйцях, печінці риб і тварин, молоці.Магній здатний надавати заспокійливу дію на організм. Під час стресових ситуацій зазвичай ми, непомітно для себе, мобілізуємо всю енергію, щоб знайти рішення. В результаті цього процесу організм витрачає практично всі запаси магнію, щоб повернути баланс. Якщо після стресу ви не заповнюєте кількість магнію, є велика ймовірність того, що організм не впорається з атакою болезнетворних вірусів і захворіє. Щоб цьому запобігти, слід вживати в їжу продукти, що містять магній: бобові, свіжі овочі, морепродукти, волоські горіхи, фундук, мигдаль, сою, гречку, пшоно, перлову крупу, полбу, дикий і коричневий рис, вівсянку, кіноа, булгур.

Крім того, багато магнію (в 1 літрі приблизно 100 мг) міститься в мінеральній воді - ще один привід для того, щоб виробити звичку пити багато рідини.
Коментарі (0)
55
(1 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » 6 ефективних способів підняти імунітет
Ежва
© 2017 Контакти