Масляна - чому спалюють опудало

Масляна - чому спалюють опудало
В Україні з 20 по 26 лютого пройде масляний тиждень, а одним з найпопулярніших обрядів вважають спалювання опудала. А ось чому це роблять, ви можете дізнатися в нашій статті.

Як з'явилася Масляна
Масляна триває тиждень, і традицій цього свята багато. Головне завдання Масляної - проводи зими і спалення опудала. Свято зустрічають красивими піснями, а невід'ємна його ознака - млинці. Їх потрібно пекти щодня з понеділка по неділю, але пік зі смакоти випадає на четвер, п'ятницю і суботу. Чому саме так? Млинці нагадують сонце, а язичники вірили в сонячного Бога Ярила, який проганяв зиму і знаменував собою початок весни.

Опудало на Масляну
Опудало на Масляну або Маслеників робили з соломи, і воно не тільки нагадувало людські форми, а й володіло особливими ознаками, які притаманні тій чи іншій статі. Масляна була жінкою, а Маслюк - чоловіком. Спалювання опудала Масляної - важливий ритуал, але не менш відповідальний і для ляльки.

Навіщо на Масляну спалюють опудало
У стародавні часи це могло символізувати тільки одне - похорони холоду, іншими словами - спалювання опудала зими.

Опудало зими потрібно спалювати на багатті ще й тому, що це символізує щорічне оновлення. Колись в багаття кидали старі речі, щоб вогонь поглинув все сумне і грішне. Від сили багаття залежало, коли прийде рання весна, а за допомогою попелу обробляли поля, щоб був хороший урожай.

Перед вогнищем водять хороводи, влаштовують веселі забави, танцюють і пригощаються млинцями.

Перший варіант - ляльку підпалюють відразу. Другий - опудало вивозять на санках, встановлюють в центрі майбутнього багаття, народ прощається з Зимою жартами, лає її за морози і дякує за зимові забави. Після того як від опудала залишиться тільки попіл, молодь стрибає через багаття, поки воно догоряє.

Спалювання ляльки на Масляну має глибоке значення - знищити символ зими і воскресити весну.

Також читайте, що не можна робити на Масляну, по яких днях тижня варто пекти млинці і що вони означають, і рецепти смачних млинців. Також чому не можна їсти мясо на Масляну.
Коментарі (0)
55
(1 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Масляна - чому спалюють опудало
Ежва
© 2017 Контакти