Особливості харчування під час менструального циклу

Особливості харчування під час менструального циклу
Як харчуватися під час місячних - розповіла Білоус Анна, провідний спеціаліст Програми Управління Вагою мережі фітнес-клубів FitCurves в Україні, спортивний дієтолог-нутриционист, коуч в харчуванні і здоровий спосіб життя.

Менструальний цикл - це природна складова життя абсолютно будь-якої жінки. Він триває приблизно 28 днів і супроводжується болями внизу живота і попереку, підвищеною стомлюваністю, дратівливістю. Але все ж, скорегувавши своє харчування в ці дні, можна знизити неприємні симптоми.

Все що відбуваються в організмі жінки процеси умовно поділяють на кілька фаз.

1-5 дні

Цей період характеризується різким падінням гормону прогестерону. В організмі запускається початок менструації - відторгнення оболонки, що вистилає порожнину матки. У ці дні циклу починається поступове збільшення в організмі рівня естрогену.

Особливості харчування

При менструації сильно падає рівень кальцію. При його дефіциті знижується швидкість обмінних процесів, порушується діяльність м'язової і нервової систем. Дефіцит цього мікроелемента зазвичай виражається підвищеною дратівливістю і судомами в ногах.

Особливості харчування під час менструального циклу

У перші дні циклу організму потрібен кальцій

Щоб уникнути подібної проблеми, включіть в своє меню молочні продукти (молоко - не менше склянки в день, нежирні сорти сиру, сир) і зелені овочі (особливо рекомендується брокколі, в якій багато фолієвої кислоти, що нормалізує рівень естрогену в крові і запобігає набряки).

Больові симптоми під час менструації здатні знизити продукти з антиоксидантами, зокрема яблука, сливи, цитрусові і червона капуста, а також вітамін Е - їм багаті соєві боби і рослинне масло. Брак калію і магнію, які часто є причиною нездужання під час менструації, компенсують банани, горіхи (не більше 100 г в день), картопля, насіння, абрикоси і кавуни.

Компенсувати втрати гемоглобіну можна і потрібно залізовмісними продуктами: морепродукти, свиняча і яловича печінка, гречана каша. Особливо це актуально для тих жінок, які користуються внутрішньоматковими протизаплідними засобами або у яких спостерігаються рясні менструальні виділення.

Вкрай не рекомендується приймати алкоголь - він сприяє розширенню судин, а значить, і посилення кровотечі.

5-14 дні

До цього часу менструальної кровотечі зазвичай закінчується, а рівень естрогену в організмі досягає максимуму, настає потенційний період зачаття.

На 13-й день рівень гормонів гіпофіза, які стимулюють дозрівання і вихід яйцеклітини з яєчника, також досягає свого піку, і на 14-й день відбувається овуляція.

Коли у жінки період підвищеного естрогену - вона сексуальна, активна, цілеспрямована і навіть смілива і ризикова. Але не треба штучно зберігати цей "бойовий настрій" протягом усього місяця, в мінливості стану і настрою - є сталість жінки.

Особливості харчування

У цей період добре починати програму по зниженню ваги - організм налаштований на спалювання жиру. Ефект від правильного харчування і розумних фізичних навантажень буде найбільш помітним.

Включіть до свого меню продукти з вмістом цинку - цей мікроелемент необхідний для синтезу гормонів, в тому числі і статевих.

М'ясо багате цинкомНайбільше цинку в продуктах тваринного походження. Рекордсмен за його змістом - устриці, досить цинку в м'ясі кролика і яловичої печінки.

15-23 дні

Після овуляції, якщо не відбулося запліднення яйцеклітини, рівень естрогенів значно знижується. Фолікул, з якого вийшла яйцеклітина, перетворюється в залозу, названу жовтим тілом, яка секретує прогестерон.

Обмін речовин сповільнюється - тому ні тренування, ні дієти можуть не принести видимого результату. У цей період в організмі затримується рідина - це проявляється набряками, ранковими мішками під очима і невеликим збільшенням ваги. Шкіра часто стає більш жирної, а ближче до менструації на ній можуть з'явитися різні запалення, прищики.

Особливості харчування

Якщо у вас занадто яскраво проявляються всі перераховані вище симптоми, виключіть з меню жирні продукти, а також копчені та солоні.

Важливо пам'ятати, що в ці дні, ваше самопочуття безпосередньо залежить від їжі, яку ви вживаєте. Дотримуючись порад про те, як правильно харчуватися під час місячних, вам буде легше перенести критичні дні і відчувати себе набагато краще.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Особливості харчування під час менструального циклу
Ежва
© 2017 Контакти