Як доглядати дошку для нарізання

Як доглядати дошку для нарізання
Як врятувати дошку для нарізання або правила її вірного догляду. Якими обробними дошками чи користуєтеся ви? Я перепробував, мабуть, всі можливі. Були і скляні та пластикові і гумові, були об'єднані, бамбукові й дерев'яні. І ось, що я вам скажу — тільки на дерев'яній дошці готувати приємніше і зручніше. По-перше, дерево — натуральний продукт, що вообщем-то здоровий, різати продукти на натуральній поверхні. По-друге, мені подобаються відчуття нарізки на дереві, є якась пружиниста віддача.

Якщо використовуєте дошки різного розміру — то вони чудово можуть виступати в ролі блюда — як же смачно пити вино і їсти сир з дошки, на якій ви тільки що його різали.

Зараз все частіше можна побачити подачу на дошках в ресторанах і кафе: стейки, гамбургери, риба. У домашніх умовах це додає теплоти і затишку, ніякої пластик і вже тим більше скло з ними не зрівняються.

Коли я купив свою першу дерев'яну дошку, побачив на в інструкції рядок «просочіть натуральним маслом перед застосуванням». Звичайно, було зрозуміло, що просочення допоможе продовжити термін служби дошки, але я так і не придумав яке масло мені потрібно, де його взяти. Не натирати ж дошку вершковим маслом або маргарином.

Як доглядати дошку для нарізання

Досить швидко моя дошка прийшла в непридатність. Ні, вона не розвалилася, не потріскалася. Вона стала лякати мене. Та частина, на якій дошка зазвичай стояла під час сушіння, почала чорніти. Звичайно це було з-за вогкості в тій частині дошки, де волога збиралася. Сама поверхня дошки була в різних плямах від буряків, моркви та інших фарбувальних продуктах. Так, з часом вони відмивалися, але не повністю. У якісь моменти мені здавалося, що дошка просочується запахом одного продукту (наприклад цибулі) і різати на ній інший (навіть після миття) зовсім не хотілося, доводилося провітрювати дошку.

Тоді я відмовився від тієї дошки, купив нову і зайнявся пошуком олії. Виявилося, є спеціальні мінеральні масла для обробних дощок. Вони абсолютно не мають запаху і терміну придатності. Перше важливе тим, що масло не буде додавати аромати в чутливі продукти. Друге — немає небезпеки, що масло всередині дошки почне псуватися (як це буде, якщо змазати дошку соняшниковою або оливковою олією). Протріть дошку мінеральним маслом і дайте вбратися, після цього видаліть залишки масла сухою чистою серветкою.

Не бійтеся нанести занадто багато масла – в даному випадку, чим більше, тим краще. Протирайте обробну дошку маслом не рідше одного разу на місяць.

Суть просочення дуже проста: дерево досить пористий матеріал. Так ось в ці пори ми вбираємо масло, яке створює плівочку і не дає волозі і запахів проникати в структуру дерева, розкладатися там і викликати шкідливі бактерії.

Тим самим ви досягаєте трьох цілей:
1. Зовнішній вид дошки завжди залишається відмінним — ні плям, потемніння і іншого.
2. Немає шкоди здоров'ю.
3. Продовжується термін служби дошки. Хороша обробна дошка з дерева коштує від 1000 рублів. Протираючи її маслом хоча б раз в пів року (краще частіше), ви зможете користуватися нею і два роки і п'ять років. Це вигідніше, ніж купувати дошки і викидати через пів року.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Як доглядати дошку для нарізання
Ежва
© 2017 Контакти