Заварне тісто

Заварне тісто рецепт с фото
Заварне тісто готується дуже просто. На мою думку вся складність в самому кінці — коли ми додаємо яйця. До речі, рецепт узятий у Марії Селяниной, а їй можна і потрібно довіряти у питаннях випічки і правильності рецептів.
05
(0 голосів)
Інгредієнти
Вода — 250 мл
Вершкове масло — 100 гр.
Сіль — 5 гр.
Цукор — 5 гр.
Борошно — 150 гр.
Яйця — 4-5 шт.
Як приготувати Заварне тісто рецепт
Масло ріжемо кубиками — так воно швидше розтане. У сотейник наливаємо всю воду, додаємо сіль і цукор, масло. Ставимо на середній вогонь і помішуючи, чекаємо, коли масло розчиниться у воді і змішається в однорідну масу. Зазвичай у цей момент вода вже майже закипає. Прибираєте сотейник з плити і засинаєте борошно. Добре перемішуєте, щоб не залишилося борошняних вкраплень. Тепер повертаєте сотейник на вогонь і добре помешиваете, 2 хвилини.
Тісто має добре скочуватися в гладкий кулю, а на дні почне з'являтися тонка скоринка. Перекладаємо тісто у велику миску і по черзі додаємо по яйцю (перший чотири). Додали, перемішуєте до однорідності тесту. Воно буде ставати все більш еластичним і глянсовіше. Останнє п'яте яйце краще розбити в окрему чашку і додаєте буквально краплями. Тісто не повинно бути занадто рідким. З ложки воно буде стікати приблизно так. Ось тісто і готово. Як використовувати його далі — справа вашої фантазії і рецепта.
Наприклад, можна викладати ложкою на деко — це будуть маленькі кульки (профітролі). Але звичайно краще всього відсаджувати тісто з кондитерського мішка з насадкою 10-12 мм (можна більше, залежить від розміру кінцевого виробу). Покажу на прикладі десерту Парі Брест. Найзручніше поставити мішок у високий стакан (розправивши край мішка по шийці). А далі відсаджувати на деко (антипригарний) або пергамент. Ось такі заготовки змащують пензликом яйцем — дасть більше золотисту скориночку.
І пара секретів. Перше — відсаджуйте вироби з шаховому порядку (у випадку з еклерами — по діагоналі), заварному тесту потрібна хороша циркуляція повітря, щоб піднятися. Друге — тримайте тістечка в духовці до впевненої рум'яної скоринки (ближче до коричневого), тоді тісто буде міцніше і суші, не переживайте, крем знову зробить його соковитим. Духовка на 200 градусів, приблизно 10-15 хвилин (все залежить від розміру і духовки). Тут все робиться на око, пам'ятаємо про рум'яну скоринку.
Коментарі (0)
оновити, якщо не видно коду
» » Заварне тісто
Ежва
© 2017 Контакти