Рубане тісто

Рубане тісто рецепт с фото
Розповім вам про приготування рубленого тесту, його у мене в блозі не було, а тісто виявилося дуже цікавим. При роботі з рубаним тестом є одне важливе правило — все повинно бути дуже холодним: майже крижане масло, така ж вода і мінімальний контакт тіста з теплими руками. А так, ніж теж краще потримати в холодильнику годинку. Повірте мені, все це того варто.

У чому ж особливість рубленого тесту? Це щось середнє між пісочним і листковим. Дуже смачне, розсипчасте, але в той же час досить міцне. Забігаючи вперед, скажу, що тісто підходить не тільки для десертів, а це вже зовсім інший рівень, вірно?
05
(0 голосів)
Інгредієнти
Вершкове масло — 180+20 гр.
Борошно — 285 гр.
Цукор — 1+3 ст. л.
Сіль — 1/4 ч. л.
Крижана вода — 90-100 мл
Як приготувати Рубане тісто рецепт
Отже, нарубаєте масло (180 гр.) на кубики в 1 см і добре охолодіть в холодильнику (пару годин) або в морозилці (хвилин 30). У мисці змішайте сухі інгредієнти до однорідності, використовуйте віночок.
Висипте суху суміш на дошку. Вона повинна бути досить велика або ж постеліть на стіл плівку і на ній будете вести всю роботу. Додайте одну третину масла (решта знову приберіть в холодильник).
Ножем рубайте масло, як би вмішуючи його в борошно. Я просто проходив ножем справа-наліво (з кроком 2-3 мм), потім зверху внизу. Ножем перемішуйте суміш і знову рубайте. В результаті найбільша частинка масла повинна бути не більше 1 мм розміром.
Руками масу не чіпаємо. Додайте масло, що залишилося і знову рубайте зліва-направо, зверху вниз, перемішуйте ножем і рубайте знову. В цей раз найбільша крупинка масла повинна бути 3-4 мм.
Зберіть масу в чашку (все ще ножем). Розприскайте 3-4 столових ложки крижаної води по поверхні. Акуратно спробуйте як би «схопити» тісто і киньте назад в чашку. Тобто опускаєте кисть в тісто, стискати пальці, піднімаєте руку вгору і роняете тісто.
Знову полийте 2-3 ложками води і знову повторіть крок. Поки готуєте начинку, тісто краще знову прибрати в холодильник — перекладіть на пергамент і поставте в холод.
Коментарі (0)
оновити, якщо не видно коду
» » Рубане тісто
Ежва
© 2017 Контакти