Їжа майбутнього: п'ять нових видів продуктів

Їжа майбутнього: п'ять нових видів продуктів
Вчені вже зараз намагаються знайти альтернативну їжу і розробити продукти в лабораторії. Адже людей на планеті все більше, а натуральної їжі - менше. Ставитися до такого виду їжі однозначно не можна. Все нове зазвичай насторожує і лякає, але кращі наукові уми нашої планети думають не про наше з вами покоління. Їх вже зараз хвилює, що їстимуть наші правнуки на планеті Земля. Читай, які дивовижні експерименти проводяться в лабораторіях вже сьогодні!

Замінники риби

Останнім часом активно проводяться експерименти з виробництва синтетичних аналогів риби і морепродуктів. Американські вчені зуміли отримати повноцінне рибне філе, запровадивши клітини м'язової тканини золотих рибок в сироватку крові зародків телят. Інший напрямок досліджень пов'язаний зі спробами синтезу м'яса креветок на основі тканин морських водоростей. Є всі підстави вважати, що рано чи пізно штучні морепродукти потраплять на столи споживачів.

Водорослі

Мова йде не про червоні або бурi водорослi, які вже активно використовують, а про їх одноклітинних побратимів. Ці малятка невибагливі і здатні в рекордно короткі терміни виробляти продукт, багатий вуглеводами, білками і жирами і цілком придатний для харчування людини. Крім того, деякі види мікроскопічних морських водоростей містять жирні кислоти Омега-3, необхідні для зміцнення нашого здоров'я. Дослідження можливості застосування одноклітинних водоростей в харчовій промисловості ведуться протягом останніх років. Одна з американських фірм вже запропонувала покупцям борошно з подібними добавками.

Їжа майбутнього: п'ять нових видів продуктів

Продукти з комах

Такi продукти харчування в азіатській кухні популярні як: коники, оси, бджоли, бабки, тарантули, жуки, водяні і трав'яні клопи, а також личинки багатьох видів. Вони доступні, тканини комах багаті повноцінним білком, в той час як інші види білкової їжі (наприклад, м'ясо худоби) в зазначених регіонах коштують дорого. Європейських покупців, які не звикли до подібної їжі, доведеться поступово привчати до продуктів з комах. У продажу вже з'явилися макарони з борошна з додаванням висушених і подрібнених коників. Розробляються проекти по створенню їжі з включенням борошняних черв'яків в якості джерела недорогих жирів.

ГМО-продукти

Генетично модифіковані організми (ГМО) - тепер частина нашого життя. Незважаючи на заперечення супротивників, картопля, соя, рапс, кукурудза та інші культури, властивості яких були відкориговані за допомогою спрямованого зміни геному, сьогодні активно використовуються при виробництві харчових продуктів. Це відбувається не тільки тому, що ГМО-рослини врожайніший, дешевше і якісніше за свої традиційні аналоги. Значну роль в широкому поширенні ГМО зіграв той факт, що шкода для здоров'я, який вони нібито наносять, так і не був виявлений. В найближчому майбутньому на наших столах виявляться нові сорти фруктів, здатних довго зберігатися без будь-якої обробки, а також м'ясо свиней, стійких до вірусних інфекцій.

Їжа, виготовлена на принтері

Створення предметів способом об'ємного друку скоро стане звичним для всіх. Зараз даний метод використовується переважно для виготовлення предметів з пластику. Замінивши вихідну сировину харчовими сумішами, на 3D-принтері можна друкувати справжнісінькі продукти харчування. Особливо привертає в цій ідеї то, що продукти можна готувати у міру необхідності, а значить, вони завжди будуть свіжими. Час, коли основним кухонним приладом стане 3D-принтер, вже не за горами.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Їжа майбутнього: п'ять нових видів продуктів
Ежва
© 2017 Контакти