7 медичних помилок, в які все продовжують вірити

7 медичних помилок, в які все продовжують вірити
Багато наших медичних знаннь застаріли, а лікарі винайшли більш гуманні методи діагностики і лікування. А ми продовжуємо вірити, що Манту не можна мочити, або що при застуді потрібно лежати в ліжку. І бонус - що означає позитивний результат тесту на вагітність у чоловіків.

Міф 1. Манту не можна мочити

Всі діти ще зі школи про це знають - так утовкмачили в голову вчителя і медсестри. Насправді можна. Вода не впливає на показники проби на туберкульоз. А ось якщо це місце заклеїти пластиром, плівкою, намазати чимось або потерти мочалкою, то проба може збільшитися і почервоніти, і тоді лікарі вважатимуть, що у пацієнта туберкульоз.

Міф 2. Читати лежачи на спині - шкідливо для очей

Найнебезпечніше положення для зору - коли ти читаєш лежачи на боці, тому що відстань від різних очей до сторінки різний.
Якщо читати лежачи на спині, руки, шия і спина, звичайно, втомляться, але нічого жахливого з очима не трапиться. Хоча найкраще читати сидячи.

Міф 3. Чорниця корисна для зору

Вчені не можуть знайти переконливих доказів цього. Проте, дослідження показують, що в ягодах міститься велика кількість антоціанів, які покращують імунітет. Але листя чорниці не можна заварювати в чаї - вони отруйні для організму. Чорниця зробить зір краще, але і не зашкодить йому.

Міф 4. При застуді не можна багато їсти

Якщо хворий зголоднів під час хвороби, не варто обмежувати його в їжі. Правда, дієту дійсно потрібно переглянути на користь тих страв, які підвищують імунітет. Добре допомагає курячий бульон. В ньому є карнозин, який підвищує імунітет, допомагає при запаленнях, хворобах серця, діабеті, прискорює загоєння ран і збільшує працездатність м'язів.

Міф 5. Ліжковий режим обов'язковий при застуді

Якщо хворий відчуває слабкість і хоче спати - йому треба надати можливість відпочити, адже тоді організм буде витрачати сили на боротьбу з вірусами і бактеріями, а не на фізичну активність. Але якщо в період хвороби хочеться грати в хованки, складати конструктор або малювати, не потрібно укладати його в ліжко, тому що ризики ускладнень у дітей, які рухаються і лежать, рівні. Постільний режим не допоможе одужати, а ось настрій дитині зіпсує.

Міф 6. Малинове варення лікує застуду

Не зовсім. У малині містяться вітаміни груп А, В, С, а також саліцилова кислота, яка знижує температуру. Правда, її концентрація не так велика, як в аптечних ліках, тому ягідне варення потрібно вживати в додаток до ліків, а не замість них.
Корисніше всього при хвороби є малину, перетерту з цукром, або заварювати її, як чай. Вода для напою не повинна бути теплою - через окріп рослина втрачає велику частину корисних речовин.

Міф 7. Від сказу роблять 40 уколів у живіт

Ні, і ніколи не робили. У 50-х роках робили вакцинацію, яка проводилася так: чотири уколи на добу протягом 30 днів основного курсу, а в 2017 році належить робити всього шість уколів. Раніше вакцинацію робили в живіт, а зараз в плече або стегно: в день звернення до лікаря, на 3, 7, 14, 28 і 90-й день. До того ж медики заборонять пити алкогольні напої на протязі трьох місяців.

Запам'ятай, що сказ - одна з найнебезпечніших хвороб, відомо лише кілька випадків одужання після того, як проявилися симптоми. А до 2005 року випадків одужання не було взагалі. Якщо тебе вкусила невідома тварина, потрібно негайно промити рану з милом і звертатися до лікаря.

Бонус. Чоловік може отримати позитивний результат, пройшовши тест на вагітність

А ось це вже не міф. Якщо чоловік раптом захоче попісяти на тест, то може побачити дві смужки. Але це не означає, що в ньому зародилося нове життя.

Якщо тест позитивний, то в організмі підвищений рівень гормону ХЛГ. У чоловіків рівень цього гормону підвищується при пухлинах. Так що при позитивному результаті потрібно не лаятися на криворуких розробників тесту, а як можна швидше звернутися до лікаря.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » 7 медичних помилок, в які все продовжують вірити
Ежва
© 2017 Контакти