Чим може бути небезпечна яловичина?

Чим може бути небезпечна яловичина?
Поговоримо з експертом про постачання м'яса з Нової Зеландії і рактопаміну. З 6 лютого, в Росії вводиться заборона на поставку яловичини і яловичих субпродуктів з Нової Зеландії. Заходи були прийняті в зв'язку з виявленням в яловичих продуктах препарату для нарощування маси тварини - рактопаміна, використання якого в Росії заборонено. Також раніше в охолодженій новозеландській яловичині неодноразово виявляли лістерії і кишкову паличку.

Дізналися у експерта - АНДРІЯ МОСОВА - керівник експертного спрямування НП «Росконтроль», чим небезпечний рактопамін і які ще небезпеки може таїти в собі яловичий стейк.

Небезпека рактопаміна

Рактопамін - широко використовувана в світі кормова добавка, яка сприяє розростанню м'язової тканини. Тобто у тварин він викликає гіпертрофію м'язів. Фізіологічна дія рактопаміна дуже різноманітно проявляється у всіх органах і системах, причому не завжди сприятливим чином.

Звичайно ж, небажано, щоб залишки рактопаміна разом з м'ясом убитих тварин потрапляли в їжу людини. Рактопамін може викликати отруєння, що виявляється тахікардією та порушеннями серцевого ритму, підвищенням артеріального тиску і іншими симптомами. Саме тому існують жорсткі обмеження щодо його залишку, і всі партії, що ввозиться в Росію, м'яса проходять контроль на вміст рактопаміна. Всі випробувальні лабораторії системи Россільгоспнагляду сьогодні володіють методами визначення рактопаміна і аналогічних препаратів, і час від часу Россільгоспнагляд забороняє ввезення партій м'яса з рактопаміном.

Найчастіше його виявляють у свинині, але іноді і в яловичині. У багатьох країнах світу він заборонений для використання, проте навіть при імпорті м'яса з тих країн, де він використовується, при дотриманні правил використання даної кормової добавки потрібно всього лише перестати давати його тваринам незадовго до забою, і в м'ясі рактопаміна вже не буде.

Інші небезпечні добавки і мікроорганізми

Крім рактопаміна, в м'ясі можна знайти й інші гормони: анаболічні стероїди і статеві гормони. Крім того, в усьому світі широко використовуються в якості кормової добавки антибіотики. Звичайно, для споживача присутність і гормонів, і антибіотиків, і інших ветеринарних препаратів в м'ясі вкрай небажано, але при дотриманні простого правила - припинити давати препарат незадовго до забою - і в м'ясі вже, повторюся, не буде його залишкових кількостей. Тому в реальності знахідки в м'ясі ветеринарних препаратів зустрічаються вкрай рідко. Також м'ясо може ховати в собі і інші небезпеки. Наприклад, містити лічинки паразитичних черв'яків - гельмінтів.

Правда, якщо ви купуєте м'ясо в магазині або навіть на ринку, воно обов'язково проходить ветеринарний контроль, який дозволяє запобігти реалізації небезпечного м'яса, в тому числі зараженого гельмінтами і збудниками таких небезпечних інфекцій, спільних для людей і тварин, як туберкульоз, бруцельоз і багатьох інших. Можливість придбання в магазині м'яса, що не пройшло ветеринарний контроль, практично нульова.

Набагато частіше в м'ясі виявляються небезпечні для людини бактерії - в тому числі такі, як сальмонели і лістерії. На сальмонельоз хворіють усі сільськогосподарські тварини. Лістерії широко поширені в грунті. При захворюваннях тварин, недотриманні правил забою, зберігання і транспортування ці мікроорганізми потрапляють на м'ясо. На щастя, акуратність при обробці м'яса на кухні і дотримання правил теплової обробки м'яса здатні запобігти небезпечні наслідки в разі покупки такого м'яса.

Крім мікробіологічних показників і залишкових кількостей ветеринарних препаратів, при лабораторному контролі м'яса перевіряється вміст токсичних елементів, радіонуклідів і пестицидів - глобальних забруднювачів.

Ці речовини потрапляють в організм тварин із зовнішнього середовища з кормами і водою і при певних умовах можуть накопичуватися. Однак ці знахідки теж вкрай рідкісні. З досвіду проведення експертиз Росконтролем ми знаходили лістерії в сосисках і кишкову паличку в фарші відомого бренду.
Коментарі (2)
05
(0 голосів)
31 березня 2017 03:10 Disa
простежується монополізація блек ангуса в рф .... всім міраторговскій блек ангус!
31 березня 2017 03:11 Koxa
Нікому не потрібна цей блек анус. Така ж нісенітниця, як фуагра та інший перекрутив.

Повинно бути середньої якості нормальне м'ясо. Але його немає. Є або щось "елітне", дефіцит втридорога (і ціна найчастіше не відповідає якості), або взагалі якась несусвітня погань з не зрозумій чого.

По ходу скоро щоб хоч раз поїсти нормальну яловичину потрібно буде заводити теляти і вирощувати його самому. І це трохи вже починає дратувати, особливо в поєднанні з цінами на землю.
оновити, якщо не видно коду
» » Чим може бути небезпечна яловичина?
Ежва
© 2017 Контакти