Чи можна поєднувати молоко з оселедцем?

Чи можна поєднувати молоко з оселедцем?
Редакція продовжує розвінчувати міфи про їжу і пояснювати, як все влаштовано насправді. Народна мудрість говорить, що солоний оселедець краще не запивати молоком: такий крок може виявитися фатальним для травної системи, і вас чекає розлад кишечника. Але чи так це насправді - чи це лише міська легенда? І чи можна поєднувати молоко і оселедець в одній страві? Розповідають співвласник і бренд-шеф Delicatessen і «Юність» Іван Шишкін і кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, старший науковий співробітник клініки ФГБНУ «НДІ харчування» Юлія Чехоніна.

ІВАН ШИШКИН - співвласник і бренд-шеф Delicatessen і «Юність»
 
Відмінне питання. Я вважаю, що, звичайно ж, можна. Більш того, оселедець дуже часто вимочується в молоці, перш ніж подаватися до столу або використовуватися в подальших стравах - наприклад, при приготуванні форшмака. Тому, звичайно ж, оселедець з молоком сумісна, як би про це не говорили якісь міфи.

Інша справа, що я не дуже розумію, в чому тут прикол. Я не думаю, що оселедець з молоком - це ідеальне поєднання за смаком і по консистенції. Мені здається, це просто не дуже смачно. При цьому я не бачу жодного матеріального пояснення того, що це може бути несумісне. На завершення можу сказати, що одна дівчинка їла оселедець, запивала молоком, заїдала апельсинами і їй з цього нічого не було, тому що у неї тато був депутат.

ЮЛІЯ Чехонін - старший науковий співробітник клініки ФГБНУ «НДІ харчування»

Вживання оселедця з молоком не має особливих протипоказань - за винятком тих випадків, коли не можна вживати оселедець за специфічними причинами: наприклад, якщо є необхідність обмежувати продукти з високим вмістом солі при захворюваннях нирок або при підвищеному артеріальному тиску. І якщо немає протипоказань до вживання молока - лактазній недостатності (стану, при якому відбувається непереносимість молока). Отруєння не відбудеться, тому що ні в оселедці, ні в молоці немає токсичних речовин. Ці продукти, якщо вони гарної якості, не містятиться якихось небезпечних для здоров'я речовин. Але якщо у людини є алергія на молоко, непереносимість лактози або алергія на рибу, можуть бути неприємні наслідки у вигляді алергічних реакцій або у вигляді розлади кишечника.

Я навіть більше скажу: існує маса рецептів, при яких рекомендується попередньо вимочувати оселедець або в воді, або в молоці. Зрозуміло, що якщо ми вимочуємо рибу в молоці, то якась частина молока в ній залишається, і якщо після такого вимочування цей оселедець ми вживаємо в їжу, то з нами абсолютно нічого не відбудеться.

Не має великого значення, разом ми вживаємо молоко і оселедець або окремо - все залежить тільки від індивідуальних смакових переваг. Зрозуміло, що таке поєднання - не звична для нас їжа, і мова не йде про те, що треба обов'язково брати оселедець і запивати его молоком. Але якщо ці два продукти зустрічаються в одній страві, то нічого небезпечного не відбудеться.
Коментарі (4)
05
(0 голосів)
31 березня 2017 03:03 Саша
Урааа, спасибо !!!
Втік їсти оселедець запиваючи молоком!
31 березня 2017 03:04 Disa
моя мама досі згадує, як їй в пологовому будинку в Естонії давали молочний рибний суп (цілком звичне блюдо для естонців)
31 березня 2017 03:04 Женя
Мені бубашкіна сестра розповідала що в Дет.сад у них цим дітей годують (Таллінн), але сказала що в її дитячому комбінаті вона заборонила таке блюдо (вона директор), і до сих пір звикнути не може.

Над Естонської кухнею взагалі посміюється досі, хоча живе там більше 30 років точно (може більше 40)
31 березня 2017 03:05 Koxa
Ось як-то поверхово розмірковує СНС клініки ФГБНУ «НДІ харчування» - ніби не чула нічого про бінарне хімзброю. Окремо, в оселедці і молоці нічого особливого немає, а ось як тільки вони з'єднаються ...
оновити, якщо не видно коду
» » Чи можна поєднувати молоко з оселедцем?
Ежва
© 2017 Контакти