Млинці чи вареники: що приготувати на Масляну

Млинці чи вареники: що приготувати на Масляну
В цей тиждень в Україні відзначають свято Масляної: проводжають зиму і зустрічають весну. За народною традицією головним святковим блюдом на столі в кожному будинку повинні бути млинці і вареники.

Про це розповіла Анна Кулагіна-Стадниченко, докторант Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України."На Масляну ... особливо потрібно робити вареники. Для українців вареники є культовим обрядовим блюдом. Для начинки в основному використовується сир", - зазначила вона.

Експерт підкреслила, що святкувати Масляну потрібно радісно і шумно. За її словами, це пов'язано з тим, що Масляний тиждень є останнім перед Великим Постом.

Цей млинцевий тиждень називався ще й сирним. Вживалося менше м'ясних продуктів в зв'язку з закінченням мясопустного тижня. Саме в цей тиждень грали останні весілля перед настанням Великого Посту", - сказала Кулагіна-Стадниченко.

З давніх-давен існує культ млинців, сказала вона, зобов'язує відзначати "тещину п'ятницю". Експерт сказала, що Масляна має на увазі камерність святкування - потрібно ці дні проводити з рідними і близькими. "Привітати свою сім'ю, особливо - тещу, тестя, (люди, які ототожнюють наше коріння, які передають нам традиції роду і бажають добра", - розповіла експерт.
Коментарі (0)
05
(0 голосів)
оновити, якщо не видно коду
» » Млинці чи вареники: що приготувати на Масляну
Ежва
© 2017 Контакти